Notowania

szczecin
10.04.2008 07:54

Za awarię w Szczecinie odpowiadają energetycy

To nie śnieg spowodował zerwanie linii na Pomorzu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jerzy Undro)

Przyczyną gigantycznej awarii prądu w Szczecinie mógł być zły stan linii energetycznych - twierdzi naukowiec z Politechniki Szczecińskiej, z którym rozmawia _ Gazeta Wyborcza _.

Doktor inżynier Paweł Szwed uważa, że tłumaczenie, iż to śnieg zalegający na liniach spowodował ich zerwanie, jest naciągane. - _ Linie się zerwały, bo są do niczego. Stare i wyeksploatowane _ - mówi naukowiec. Jak dodaje, ze źródeł, do których ma dostęp Politechnika wynika, iż możliwości przesyłowe linii są mniejsze niż powinny. Inżynier podkreśla, że przewody są projektowane na znacznie większe obciążenia niż śnieg, który spadł na Szczecin.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Do godz. 20 w Szczecinie będzie prąd ]( http://news.money.pl/artykul/do;godz;20;w;szczecinie;bedzie;prad,239,0,334319.html )
* [ Szczecin bez prądu ]( http://news.money.pl/artykul/szczecin;bez;pradu,62,0,334142.html )
* [ Szczecin liczy straty po awarii ]( http://news.money.pl/artykul/szczecin;liczy;straty;po;awarii,106,0,334442.html )
* [ Jakimczyk: Awaria w Szczecinie była pożyteczna ]( http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/jakimczyk;awaria;w;szczecinie;byla;pozyteczna,77,0,334669.html )

Zdaniem Pawła Szweda energetycy, którzy utrzymują, że to pogoda była przyczyną awarii, próbują pozbyć się odpowiedzialności za całą sytuację. Naukowiec dodaje, że zarówno słupy, jak i linie są w złym stanie i zbyt rzadko są poddawane konserwacji.

Tagi: szczecin, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz