Notowania

upadłość konsumencka
25.04.2008 06:47

Zadłużeni Polacy ogłoszą upadłość

W maju rząd zajmie się projektem ustawy o tzw. upadłości konsumenckiej.

Podziel się
Dodaj komentarz

*W maju rząd zajmie się projektem ustawy o tak zwanej upadłości konsumenckiej. *

Z opracowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości projektu wynika, że wniosek o upadłość będzie mogła zgłosić każda prywatna osoba, która straci płynność finansową.

Projekt zakłada jednak, że nie każdy będzie mógł uzyskać umorzenie długu i rozłożenie go na pięcioletnie raty. Niewypłacalność musi być bowiem skutkiem _ wyjątkowych i niezależnych od osoby okoliczności _, takich jak utrata pracy, długotrwała choroba, czy nieszczęśliwy wypadek. Każdy przypadek będzie badał sąd.

* **ZOBACZ TAKŻE:** [ ]( http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/upadlosc;konsumencka;-;kazdy;moze;byc;bankrutem,87,0,226135.html )
* [ Upadłość konsumencka - każdy może być bankrutem ]( http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/upadlosc;konsumencka;-;kazdy;moze;byc;bankrutem,87,0,226135.html )

Po otrzymanie decyzji o umorzeniu długu, syndyk zlicytuje majątek dłużnika. Za zlicytowaną kwotę bankrut otrzyma pieniądze na roczny czynsz w prywatnej kwaterze. Jeśli nadal przestanie spłacać ustalone przez sąd raty, upadłość zostanie uchylona.

Skorzystanie z upadłości konsumenckiej oznacza także ograniczenie swobody podejmowania decyzji finansowych, gdyż w przypadku wzięcia kredytu lub zakupu na raty, osoba będzie musiała każdorazowo uzyskać zgodę sądu.

_ Polska _ pisze także, że w Sejmie przygotowane są już podobne projekty PiS i PO.

Tagi: upadłość konsumencka, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz