Zakończenie Olimpiady Zimowej w Turynie - Polacy zdobyli 2 medale

0

Zakończyły się Igrzyska w Turynie, czas na pierwsze podsumowania. Ostatnie dni zawodów, "uratowały" honor polskiego sportu - stwierdził prezes PKOl, Piotr Nurowski.

Najbliższe lata nie zapowiadają się rewelacyjnie, zarówno jeżeli chodzi o pieniądze, jak i politykę - oświadczył Nurowski.

PKOL zdecydowanie będzie walczył z przejawami korupcji i nieuczciwością w sporcie - podkreślił prezes.

Reprezentacja Polski zdobyła na Igrzyskach w Turynie dwa medale: srebrny - Tomasz Sikora w biegu biathlonowym na 15 km ze startu wspólnego i medal brązowy - Justyna Kowalczyk w biegu na 30 kilometrów techniką dowolną. Tomasza Sikorę wyprzedził jedynie Niemiec Michael Greis, natomiast Justynę Kowalczyk - Czeszka Katerina Neumannowa i Rosjanka Julia Czepałowa. Warto tu dodać, że polski biathlonista wyprzedził wielkiego mistrza, Norwega Ole Einara Bjerndalena.

W klasyfikacji medalowej Polska zajęła 20 miejsce, w 2002 roku była o jedno miejsce niżej. Dotychczas we wszystkich zimowych olipmiadach, razem z tegoroczną, Polska zdobyła 8 medali.

Klasyfikację medalową turyńskich igrzysk wygrali Niemcy, którzy wywalczyli 11 złotych, 12 srebrnych i 6 brązowych medali - łącznie 29.

Następna Olimpiada Zimowa w 2010 roku w Vancouver.