Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zapasy - MŚ - Polacy bez medalu w Budapeszcie

0
Podziel się
bEqMTyAB

zapasy - MŚ - Polacy

W ostatnim dniu zapaśniczych mistrzostw świata rozgrywanych w Budapeszcie startowało trzech reprezentantów Polski - wszyscy w stylu klasycznym - Dawid Kareciński (66 kg), Piotr Przepiórka (74 kg) i Kamil Błoński (120 kg).
Błoński przegrał w pierwszej walce Estończykiem Heikim Nabim. Wicemistrz olimpijski z Londynu awansował do finału, więc Polak dostał szansę w walkach repasażowych. Pierwszą z nich wygrał pokonując Azera Zaura Mehralijewa, a drugą przegrał z Kazachem Nurmakhanem Tinalijewem.
Przepiórka pokonał w pierwszej walce Rumuna Ionela Puscasu, a Kareciński Białorusina Michaiła Siamionaua.
W drugich walkach obaj ponieśli porażki - Przepiórka z Kirgizem Esengeldim Uulu Kożobekiem, a Kareciński z Yukselem Atakannem, a ich rywale przegrali swoje kolejne walki i Polacy odpadli z rywalizacji.
Reprezentacja Polski wraca z Budapesztu bez medalu. Najbliżej jego zdobycie byli Edward Barsegjan (styl klasyczny - 60 kg) oraz Damian Janikowski (styl klasyczny - 84 kg) oraz Anna Łukasik (48 kg), którzy przegrali walki o brązowe medale i sklasyfikowani zostali na piątych miejscach w swoich kategoriach.

Naczelna Redakcja Sportowa PR/kk

bEqMTyBe
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)