Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zapewnienia wiceministra zdrowia

0
Podziel się
bEhNKRWZ

Wszyscy chorzy na raka leczeni chemią niestandardową mają kontynuowane terapie. Tak zapewniał wiceminister zdrowia Marek Twardowski. Premier dał prezesowi NFZ Jackowi Paszkiewiczowi 2 tygodnie na ureguluje wszelkich kwestii formalnych i prawnych, związanych z dostępem do chemioterapii niestandardowej.
W opinii wiceministra Twardowskiego wszystko wskazuje na to, że NFZ wywiązał się tego zadania. Zarządzenie, w którym była wada, zostało znowelizowane. Wszyscy pacjenci onkologiczny mają zapewnioną ciągłość leczenia. Konsultanci wojewódzcy mogą kwalifikować nowych chorych do terapii.
Wiceminister Twardowski powiedział, że zarówno pacjenci onkologiczni mogą być spokojni, że otrzymają nowoczesne leczenie, jak i świadczeniodawcy, że zostanie ono sfinansowane przez NFZ.
Prezes NFZ 8 stycznia zobowiązał dyrektorów oddziałów do prowadzenia rokowań z placówkami, które prowadziły w ubiegłym roku terapię niestandardową. W większości województw umowy zostały już podpisane.
Z informacji zebranych przez resort zdrowia wynika, że w całym kraju pięć osób leczonych na raka chemioterapią niestandardową miało na początku roku opóźnienie w podaniu leków. Ich leczenie jest już kontynuowane.

bEhNKRXC
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)