Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zapraszamy do dobrego biznesu z Polską

0
Podziel się:

Warto inwestować w Katarze, ale warto też inwestować w Polsce, tak w czasie polsko-katarskiego forum gospodarczego zachwalał nasz kraj Bronisław Komorowski. Prezydent przebywa z oficjalną wizytą w stolicy Kataru - Dosze. W czasie spotkania z przedsiębiorcami zachęcał do odważniejszego wejścia na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie i zainteresowania się polskimi propozycjami prywatyzacyjnymi. Jak mówił, oferta w tym zakresie jest bardzo ciekawa. Obejmuje przedsiębiorstwa rozmaitej wielkości i z różnych sektorów, w tym także energetycznego, chemicznego i farmaceutycznego. Można też zainwestować w polskie uzdrowiska i transport - mówił prezydent Komorowski.
Bronisław Komorowski przypomniał, że od przyszłego roku do Polski będzie przypływał skroplony gaz z Kataru. "Można powiedzieć, że gdzieś pojawi się dodatkowe źródło energii w relacjach polsko-katarskich" - powiedział prezydent. Zaznaczył, że dostawy z Kataru są istotne z punktu widzenia czysto ekonomicznego, ale też z punktu widzenia bilansu energetycznego.
Prezydent żartował, że z Katarczykami "warto trzymać, bo mają szczęście". W czasie budowy jednego ze stadionów na mistrzostwa świata w piłce nożnej odkryli złoża gazu ziemnego. Bronisław Komorowski mówił, że chętnie się podzielimy naszymi doświadczenia z organizacji mistrzostw Europy w piłce nożnej. Mistrzostwa świata w tej dyscyplinie odbędą się w Katarze za dziewięć lat.

IAR

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)