Notowania

zbigniew ziobro
20.11.2008 09:45

Zbigniew Ziobro złoży wyjaśnienia przed komisją śledczą

Ponownie zebrała się komisja śledcza ds. domniemanych nacisków władz na śledztwa dotyczące polityków i mediów za rzadów PiS. Przed komisją ma dzisiaj składać wyjaśnienia Zbigniew Ziobro.

Podziel się
Dodaj komentarz

Były minister sprawiedliwości będzie przesłuchiwany zarówno w sprawie Tomasza Lipca, jak i afery gruntowej. W tym tygodniu o akcji Centralnego Biura Antykorupcyjnego w ministerstwie rolnictwa mówili już przed komisją inni członkowie poprzedniego rządu: Janusz Kaczmarek i Andrzej Lepper.

Zbigniew Ziobro ubolewał wcześniej, że w aferze gruntowej komisja nie chce najpierw przesłuchać innych świadków, których zeznania nie są powszechnie znane. Ziobro powiedział, że nie chodzi o logikę prowadzenia śledztwa, a o pomówienie przedstawicieli opozycji, w tym jego osoby. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości wskazywali, że członkowie komisji przesłuchują trzech ministrów poprzedniego rządu jeszcze przed orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zgodności działania komisji śledczej z ustawą zasadniczą.

Przewodniczący komisji Andrzej Czuma z Platformy Obywatelskiej mówił, że komisja bada kolejną sprawę, bo wszystkie zasadnicze przesłuchania w sprawie Tomasza Lipca zostały już przeprowadzone. Czuma przyznał, że komisja przyspiesza przed spodziewanym na przyszły tydzień orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego. Tłumaczył, że chce pokazać, iż komisja działa sprawnie.

Do komisji dotarła decyzja premiera, zwalniająca Ziobrę z tajemnicy państwowej na czas przesłuchania. Tajne przesłuchanie byłego ministra sprawiedliwości planowane jest na jutro.

Tagi: zbigniew ziobro, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz