Notowania

chiny
12.07.2010 08:37

Zbiornik wodny w Chinach zagraża dużemu miastu

Lokalne władze zamierzają spuścić część wody do budowanych pospiesznie kanałów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(chinesegary/CC/Flickr)

*Przepełniony zbiornik wodny zagraża dwustutysięcznemu miastu położonemu w północno - zachodnich Chinach. Lokalne władze zamierzają spuścić część wody do budowanych pospiesznie kanałów. *

Zbiornik wodny Wenquan w położonej na Wyżynie Tybetańskiej prowincji Qinghai przystosowany był do przyjęcia 70 milionów metrów sześciennych wody. Obecnie znajduje się w nim ponad 230 milionów metrów sześciennych. Zbiornik zaczyna przeciekać. Jeśli dojdzie do przerwania wałów, powódź będzie zagrażać położonemu 130 kilometrów od zbiornika miastu Golmud. W niektórych częściach miasta woda może osiągnąć poziom 4 metrów.

Dotychczas z terenów znajdujących się w pobliżu zbiornika ewakuowano ponad 9000 osób. Lokalne władze poinformowały o planach budowy tymczasowych kanałów, do których zostanie skierowana część wody z przepełnionego zbiornika. Agencja Xinhua podała, że ewentualna powódź zagraża również elektrowniom, a także linii kolejowej do Lhasy, która znajduje się w odległości 40 kilometrów od Wenquan.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Bilans powodzi w Chinach: 130 ofiar, miliony poszkodowanych ]( http://pogoda.money.pl/wiadomosci/artykul/bilans;powodzi;w;chinach;130;ofiar;miliony;poszkodowanych,75,0,634699.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: chiny, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz