Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zdrojewski podsumowuje rok 2013

0
Podziel się
bEqtAQdh

s Zdrojewski podsumowuje rok 2013

Minister kultury jest dumny z osiągnięć swojego resortu w 2013 roku. Bogdan Zdrojewski w rozmowie z IAR nie ukrywa satysfakcji, że większość zamierzonych celów udało się zrealizować.
- Tegoroczny kapitał, który został przeznaczony na polską kulturę, jest chyba największym powodem do domu - mówi Bogdan Zdrojewski. "Zgodnie z założeniami uzyskaliśmy rekordowe nakłady na inwestycje w infrastrukturę kultury, to jest prawie 1 miliard 200 tysięcy złotych. Daje to 200 projektów, realizowanych tylko w tym roku" podkreśla minister.
Niemałe trudności ministerstwu przyniosły w tym roku zmiany dotyczące szkolnictwa. Głównie chodzi o wprowadzanie obowiązkowej muzyki i plastyki do szkół podstawowych, oraz reformę szkół artystycznych.
Minister Zdrojewski cieszy się też z sukcesów polskich artystów: -
Ogromnym osiągnięciem polskiej kultury w świecie był najnowszy film Andrzeja Wajdy "Lech Wałęsa. Człowiek z nadziei", który był oklaskiwany na stojąco m.in. na festiwalu w Wenecji czy w amerykańskim Kapitolu - mówi.
Bogdan Zdrojewski jest również szczególnie dumny z dostępności nadzwyczajnych przestrzeni dla polskiej kultury poza granicami kraju. Tegoroczne starania zaowocują za półtora roku m.in. wystawą "Skarby z krajów Chopina" w Muzeum Narodowym w Pekinie.

Informacyjna Agencja Radiowa

bEqtAQdK
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)