Notowania

gaszerbrum
10.08.2013 15:24

Zginął prezes czeskich himalaistów

Podczas zejścia Zdeniek Hruby spadł w blisko tysiąc metrową przepaść. Z pomocą pośpieszył mu kolega. Niestety było już za późno.

Podziel się
Dodaj komentarz
(North Shore Rescue/CC/Flickr)

W Himalajach zginął nich Zdeniek Hruby, prezes Czeskiego Związku Wspinaczy Górskich. Zdeniek Hruby zdobył w swojej karierze osiem ośmiotysięczników, w tym Gaszerbrum I.

Ten szczyt okazał się teraz dla niego pechowy. Hruby wraz swoim kolegą 37-ltnim Markiem Holeczkiem wszedł na wierzchołek nową drogą po południowo-zachodniej ścianie.

Wejście obyło się bez problemów. Podczas zejścia Zdeniek Hruby spadł w blisko tysiąc metrową przepaść. Z pomocą pośpieszył mu kolega. Niestety było już za późno.
Zdeniek Hruby należał do najbardziej doświadczonych czeskich himalaistów.

W roku 2008 otrzymał główną nagrodę Czeskiego Klubu Fair Play. Wraz z kolegą uratował życie dwójce polskich alpinistów, którzy zdobywali Dhaulagiri i zachorowali na chorobę wysokościową. Zdeniek Hruby miał 57 lat.

Czytaj więcej w Money.pl
Polski himalaista nie żyje. Nowe informacje Artur Hajzer był jednym z najbardziej doświadczonych polskich himalaistów, twórcą programu Polski Himalaizm Zimowy.
Bez szans na dobre wieści spod Gaszerbrum? - _ Niestety mam doświadczenie, które mówi mi, że jest źle, chociaż chciałbym, żeby było inaczej _.
Ta atrakcja zabiła 220 osób Niezależnie od tego, jak dużo ułatwień jest dzisiaj dla komercyjnych ekspedycji w wysokie góry, nie jest to wyprawa dla każdego.
Mount Everest, różaniec i prostytutka Okulary spawalnicze, pożyczony namiot, zbyt miękkie buty i kurtki sprzed epoki polarów. Oto droga na szczyt oczami Leszka Cichego.
Wszedł na Everest w wieku 80 lat. To rekord Miura dotarł na szczyt o godzinie 9.00 czasu lokalnego. To było jego trzecie wejście na Mount Everest - mimo problemów z sercem.
Tagi: gaszerbrum, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz