Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
13.02.2012 13:21

Zima - wypadki - odszkodowania

Polacy nie wiedzą, co zrobić, aby uzyskać odszkodowanie związane z upadkiem na nieodśnieżonym chodniku, urazami powstałymi z powodu spadających sopli czy poślizgiem samochodu na oblodzonej drodze. Z badań Europejskiego Centrum Odszkodowań wynika, że aż 70 procent spraw związanych z "zimowymi" wypadkami z powodu niewystarczających dowodów uniemożliwia starania o odszkodowanie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Damian Kuraś, rzecznik Europejskiego Centrum Odszkodowań podkreśla, że bez dowodów z miejsca zdarzenia, uzyskanie odszkodowania jest niezwykle trudne. Trzeba więc zrobić zdjęcie miejsca wypadku, spisać dane świadków i zawiadomić policję lub straż miejską.
Mecenas Joanna Smereczańska-Smulczyk dodaje, że 80 procent szkód związanych z zimą, które trafiają do Europejskiego Centrum Odszkodowań dotyczy poślizgnięcia na oblodzonym terenie. Jeżeli jednak trwają intensywne opady śniegu, które uniemożliwiają odśnieżenie terenu, osoba, która ulegnie wypadkowi, nie uzyska odszkodowania.
Europejskie Centrum Odszkodowań prowadzi około 500 spraw na etapie przedsądowym i 200 na drodze sądowej związanych z zimowymi odszkodowaniami.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz