Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ziobro: ,,Stop korupcji w Polityce"

0
Podziel się
bEqFOWUR

Ziobro - Korupcja- MSWiA

Zbigniew Ziobro chce, żeby w Sejmie jak najszybciej powstała Komisja Śledcza w sprawie afery korupcyjnej w MSWiA.
Klub Parlamentarny Solidarnej Polski wzywa marszałek Ewę Kopacz do zwołania nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu i powołania komisji. W tej sprawie chce jej wręczyć przyjętą dziś uchwałę "Stop korupcji w Polityce".
W czwartek (21.11)Solidarna Polska złożyła już w Sejmie wniosek o komisje śledczą w tej sprawie. Teraz chcemy go wzmocnić - mówi IAR Zbigniew Ziobro.
Polityk jest zdania, że trzeba działać zdecydowanie, bo, Polska za sprawą PO i PSL pogrąża się w korupcji. Jego zdaniem to, co dzieje się w Mawia to tylko wierzchołek góry lodowej Efekt, miliony lub miliardy tracą wszyscy Polacy- argumentuje Ziobro.
Grzegorz Schetyna z Platformy Obywatelskiej, nie widzi sensu powołania komisji śledczej. Sprawą zajmują się odpowiednie służby, CBA, prokuratura- argumentuje.
Przyzwoici posłowie powinni zagłosować za komisją- odpowiada mu Ziobro.
Ziobro powołując się na media mówi o służalczym zachowaniu prokuratury i CBA wobec Witolda D wiceministra MSWiA. Polityk, który miał być mózgiem korupcji w tym resorcie został przesłuchany i wypuszczony, a pozostali są zatrzymani- zwraca uwagę Ziobro.
Na razie wniosek o komisję śledczą popierają: Twój Ruch i PiS.
W uchwale "Stop korupcji w Polityce" Solidarna Polska proponuje wysokie kary finansowe i więzienia dla tych urzędników, którym udowodni się przyjęcie łapówki.

IAR

bEqFOWVu
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)