Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zjazd
16.06.2007 14:52

Zjazd Gnieźnieński - Joaquin Navarro Valls apeluje

Były rzecznik Watykanu Joaquin Navarro Valls zaapelował do uczestników Zjazdu Gnieźnieńskiego, by inwestowali w rodzinę, w której rodzi się w miłości życie i w której uczy się życia w miłości. Dzisiejszy dzień Zjazdu zdominowały debaty o miłości i cierpieniu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Joaquin Navarro Valls mówił o wychodzeniu instytucji rodziny z kryzysu. Jego zdaniem, kryzys ten częściej pojawia się w dyskusjach, niż w prawdziwym życiu. Tradycyjne małżeństwo jest mocno ustabilizowane w świecie. W Stanach Zjednoczonych 39 stanów wyraźnie określa małżeństwo jako prawny związek mężczyzny i kobiety. W Europie wschodniej taką definicję wprowadziła Łotwa, a Ameryka Łacińska jest niemal jednomyślnie przeciwna związkom homoseksualnym. W tych krajach europejskich, w których zalegalizowano związki homoseksualne, szeroko stosuje się ustawodawstwo integrujące, wspierające rodzinę naturalną.

Navarro Valls powiedział, że miłość ze swoimi składnikami szczęścia i cierpienia jest prawdziwą i autentyczną podstawą rodziny. Podkreślił, że kultura rodziny nie może wzrastać w społeczeństwie, którego podstawowe instytucje ustawodawcze, sądowe i religijne nie bronią rodziny, ale ją niszczą. Niestabilność instytucji małżeństwa i rodziny odzwierciedla słabe zrozumienie istoty osoby ludzkiej. Navarro Valls podkreślił, że zadaniem intelektualistów jest pogłębienie przekonania, że inwestując w rodzinę, inwestuje się w samych siebie.

Tagi: zjazd, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz