Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polska dyplomacja
27.10.2012 13:28

Zjazd konsulów w Bydgoszczy. Pierwszy taki w historii

To pierwszy taki zjazd w historii polskiej dyplomacji. Prawie 100 konsulów honorowych z 50 krajów całego świata przez weekend będzie gościło w Bydgoszczy. Przyjadą na zaproszenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Spotkanie odbędzie się w Centrum Konferencyjnym Opery Nova. Jego inicjatorem jest minister Radosław Sikorski. Wśród przedstawicieli Konsulatów znajdą się reprezentanci, m.in. Niemiec, Czech, Węgier, Francji czy Chorwacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*To pierwszy taki zjazd w historii polskiej dyplomacji. Prawie 100 konsulów honorowych z 50 krajów całego świata przez weekend będzie gościło w Bydgoszczy. *

Przyjadą na zaproszenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Spotkanie odbędzie się w Centrum Konferencyjnym Opery Nova. Jego inicjatorem jest minister Radosław Sikorski (na zdjęciu). Wśród przedstawicieli Konsulatów znajdą się reprezentanci, m.in. Niemiec, Czech, Węgier, Francji czy Chorwacji.

Oprócz oficjalnych rozmów zaplanowano też atrakcje dla gości. Jedną z nich będzie wizyta w Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego w Bydgoszczy. Jest to jedyna tego typu placówka w całym kraju. W jej zbiorach znajduje się zbiór unikalnych materiałów archiwalnych obrazujących historię dyplomacji i uchodźstwa polskiego, przede wszystkim działalność konsula generalnego II RP doktora Karola Poznańskiego we Francji i w Wielkiej Brytanii.

Czytaj więcej w Money.pl
Niech Sikorski samemu ściga antysemitów? W kwietniu 2011 r. Sikorski zawiadomił o podejrzeniu przestępstwa propagowania w sieci treści antysemickich, argumentując m.in., że podważa to wizerunek Polski w świecie.
Wyciekły ważne dane z MSZ. Mogą poważnie zaszkodzić Te sprawy, ze względu na interes państwa, powinny być poufne - przyznaje premier.
Tak chcieli zablokować zdjęcia ze Smoleńska Rzecznik MSZ: _ robiliśmy co tylko się dało, by sposobami dyplomatycznymi powstrzymać rozprzestrzenianie fotografii z miejsca katastrofy _.
Sikorski: To najważniejsza rzecz w tym roku Sikorski mówił, że spotyka się z opiniami, jakoby zagrożeniem dla dobrego dla Polski budżetu był budżet strefy euro.
Tagi: polska dyplomacja, radosław sikorski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz