Notowania

polska
01.08.2010 18:37

Złoto dla polskich żużlowców

Polacy zostali drużynowymi mistrzami świata na żużlu. W duńskim Vojens nasi reprezentanci pokonali Duńczyków, Szwedów i Brytyjczyków.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zawody w Vojens były bardzo emocjonujące i o zwycięstwie Polaków zdecydował ostatni bieg, w którym kapitan reprezentacji Tomasz Gollob przypieczętował zwycięstwo.

Turniej rozpoczął się dla naszej reprezentacji źle. Na mokrym po nocnych opadach torze Polacy nie radzili sobie zupełnie. Po pierwszej serii na koncie naszych zawodników były tylko 4 punkty i traciliśmy do prowadzących Szwedów aż 7 oczek. Później jednak wraz z poprawą warunków torowych, nasi zawodnicy radzili sobie coraz lepiej. Prym wiódł Tomasz Gollob, który poza pechowym wykluczeniem w pierwszym starcie, wygrał wszystkie swoje biegi.

Przed ostatnią serią wiadomo było już, że tytuł rozstrzygnie się w walce między Polakami a Duńczykami. Dopiero w przedostatnim biegu Jarosław Hampel sprawił, że odskoczyliśmy od Duńczyków na 2 oczka. Pewna wygrana Tomasza Golloba w ostatnim biegu przypieczętowała sukces Polaków.

Punkty dla reprezentacji Polski zdobywali: Tomasz Gollob 12, Jarosław Hampel 11, Rune Holta 10, Janusz Kołodziej 6 i Adrian Miedziński 5 punktów.

Na podium oprócz Polaków i Duńczyków stanęli Szwedzi. Zawody na czwartym miejscu ukończyli Brytyjczycy.

Klasyfikacja końcowa:

  1. Polska 44 pkt.
  2. Dania 39 pkt.
  3. Szwecja 35 pkt.
  4. Wielka Brytania 33 pkt.
Tagi: polska, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz