Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zmarł Jarosław Kukulski

0
Podziel się

W Warszawie zmarł Jarosław Kukulski, kompozytor, autor wielu piosenek, w tym takich przebojów, jak: "Najtrudniejszy pierwszy krok" i "Tyle słońca w całym mieście". Artysta miał 66 lat.

bEhsrfEB

Jarosław Kukulski był mężem Anny Jantar, która zginęła tragicznie 30 lat temu, i Moniki Borys, a także ojcem piosenkarki Natalii Kukulskiej oraz Piotra Kukulskiego.
W latach 70. był autorem największych sukcesów Anny Jantar, to dla niej napisał wiele piosenek, które do dziś pojawiają się na listach przebojów. Po śmierci piosenkarki komponował dla córki i wielu innych znanych artystów - Ireny Jarockiej, Eleni, Krzysztofa Krawczyka, Haliny Frąckowiak, Felicjana Andrzejczaka, Bogdany Zagórskiej, Jadwigi Strzeleckiej.
Urodził się 26 maja 1944 roku we Wrześni. Ukończył Liceum Muzyczne w Poznaniu i Wydział Instrumentalny Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w klasie oboju. Przez pewien czas grał jazz w zespołach dixielandowych. Od 1968 roku kierował instrumentalno-wokalną grupą "Waganci", której solistką rok później została Anna Jantar. Wskutek częstych zmian personalnych, Kukulski rozwiązał grupę i skupił się na karierze solowej żony.
Z okazji 35-lecia pracy kompozytorskiej ukazała się płyta Jarosława Kukulskiego "Moje Piosenki" z jego największymi przebojami.

bEhsrfFe
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)