Notowania

zmiany
16.12.2009 12:34

Zmiana w Kopenhadze

Podziel się
Dodaj komentarz
   Na stanowisku prowadzącego obrady szczytu klimatycznego w Kopenhadze nastąpiła niespodziewana zmiana. Z funkcji tej zrezygnowała duńska minister środowiska Connie Hedegaard. O zmianie poinformował główny negocjator [ONZ](https://wiadomosci.wp.pl/organizacja-narodow-zjednoczonych-onz-6120419067451521c) Yvo de Boer.
   "Rano otrzymałem [list](https://film.wp.pl/list-the-6027627704414849c) od pani Connie Hedegaard, w którym informuje mnie ona o rezygnacji z funkcji przewodniczącej konferencji" - oświadczył.
   Przewodnictwo w obradach w Kopenhadze przejął premier Danii Lars Rasmussen. W komunikacie duńskiego rządu napisano, że powodem takiej zmiany jest duża liczba przywódców państw przybywających na szczyt klimatyczny. W kuluarach dziennikarze spekulują jednak, że Connie Hedegaard zrezygnowała ze względu na duże prawdopodobieństwo, że konferencja klimatyczna zakończy się porażką. Poważną przeszkodą na drodze do porozumienia wydaje się różnica zdań między krajami biednymi a rozwijającymi się. Chodzi o kwestię zmniejszenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery.
   Duńska minister w dalszym ciągu będzie przewodniczyć nieformalnym rozmowom na szczycie.
Tagi: zmiany, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz