Notowania

wiadomości
27.06.2012 11:46

ZNP - strajk - bez decyzji

Zarząd Główny Związku Nauczycielstwa Polskiego nie podjął decyzji w sprawie akcji protestacyjnej. Decyzja czy podjąć strajk generalny była spodziewana dziś. Władze Związku wyjaśniły, że wstrzymały się z akcją, gdyż czekają na stanowisko Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Podziel się
Dodaj komentarz

Pod koniec kwietnia strona samorządowa Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu przedstawiła założenia - jej zdaniem - niezbędnych zmian ustawowych w oświacie. Zaproponowano m.in. wprowadzenie możliwość przekazywania szkół i placówek oświatowych innym osobom prawnym lub fizycznym bez względu na liczbę uczniów. Natomiast w ustawie Karta Nauczyciela strona samorządowa zaproponowała by zapisy Karty obowiązywały tylko nauczycieli "tablicowych". Opowiedziała się też m.in. za większą obowiązkową liczbą godzin lekcji prowadzonych przez nauczycieli i za ich zatrudnieniem w charakterze wychowawców w okresie wakacyjnym.
Prezes ZNP Sławomir Broniarz powiedział, że jeśli Ministerstwo nie ustosunkuje się do propozycji - ziąsek jest gotowy do podjęcuia akcji protestacyjnej we wrezśniu.

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz