Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polska
08.06.2008 09:05

Żołnierze na misjach czekają na mecz Polska - Niemcy

Przedmeczowa gorączka ogarnęła nie tylko kibiców w Polsce i Austrii. Na wieczorny pojedynek Polski z Niemcami czekają również nasi żołnierze na misjach w Afganistanie czy Iraku. W większości baz wojskowych żołnierze będą oglądać dzisiejszy mecz.

Podziel się
Dodaj komentarz

W bazie Bagram w Afganistanie żołnierze przygotowali specjalny telebim, na którym oglądają mecze mistrzostw Europy. Na dzisiejszy zapowiadają prawdziwą, kibicowską mobilizację. "Wczoraj oglądaliśmy mecz Czechów ze Szwajcarami. Dzisiaj świetlica będzie pełna, bo przyjdą nie tylko Polacy, ale i Czesi, Amerykanie i Niemcy" - wyjaśnia chorąży Waldemar Franz.

Żołnierze przygotowali już chipsy, napoje, a nawet piłkarskie utwory, których będą słuchać przed meczem. "Mamy piłkarskie przeboje Marka Torzewskiego czy Maryli Rodowicz. Są też szaliki i polskie flagi przywiezione jeszcze z Polski" - dodaje major Przemysław Ścibór.

Żołnierze zapowiadają, że frekwencja przed telebimem dopisze, mimo że gdy w Klagenfurcie będzie rozpoczynał się mecz, w Afganistanie będzie już po godz. 23.00.

Tagi: polska, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz