Żużel - Emil Sajfutdinow wygrał Grand Prix Bydgoszczy

0

żużel - indywidualne mistrzostwa świata - Emil Sajfutdinow - Grand Prix Bydgoszczy - Matej Zagar - Tomasz Gollob

Rosjanin Emil Sajfutdinow wygrał Grand Prix Bydgoszczy - drugą rundę indywidualnych mistrzostw świata w jeździe na żużlu. Drugie miejsce zajął dość niespodziewanie Słoweniec Matej Zagar, a trzeci był Tomasz Gollob.

W finale jechał też Brytyjczyk Tai Woffinden. Jarosław Hampel zdobył 8 punktów, Krzysztof Buczkowski, który startował z dziką kartą, wywalczył 6 punktów, a czwarty z Polaków startujących w Grand Prix Europy - Krzysztof Kasprzak - nie zdobył żadnego.

W klasyfikacji łącznej mistrzostw świata liderem pozostaje Tomasz Gollob, który zgromadził 31 punktów; o 6 mniej ma Australijczyk Darcy Ward; trzeci jest Jarosław Hampel z dorobkiem 23 pkt.

Kolejne zawody Grand Prix odbędą się 4 maja w Goeteborgu.