Żużel - Tai Woffinden wygrał GP w Pradze. Krzysztof Kasprzak drugi

0

żużel - GP Czech - Tai Woffinden

Tai Woffinden wygrał w Pradze Grand Prix Czech - czwartą rundę indywidualnych mistrzostw świata na żużlu.
W ostatnim biegu Brytyjczyk pokonał Krzysztofa Kasprzaka i Nicki'ego Pedersena. Duńczyk wywrócił się na ostatnim zakręcie. W finale nie jechał zwycięzca dwóch poprzednich Grand Prix - Emil Sajfutdinow. Rosjanin dotknął taśmy przed decydującym biegiem.

Jarosław Hampel odpadł w półfinale, a Tomasz Gollob ukończył zawody w stolicy Czech z dorobkiem 3 punktów.

W klasyfikacji łącznej prowadzi Sajfutdinow z dorobkiem 55 punktów. Rosjanin o punkt wyprzedza Woffindena; 9 traci Hampel. Gollob, który przed zawodami w Pradze był na pierwszym miejscu, spadł na piątą lokatę; traci do lidera 12 punktów. Kasprzak jest dwunasty (strata 30 punktów).

Kolejna runda - Grand Prix Wielkiej Brytanii, odbędzie się 1. czerwca w Cardiff.