Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Związek Polaków na Białorusi chce normalizacji stosunków z władzami tego kraju

0
Podziel się

Kierowany przez Andżelikę Borys Związek Polaków na Białorusi chce normalizacji stosunków z władzami tego kraju. Przewodnicząca organizacji wysłała do urzędników odpowiedzialnych za kontakty z mniejszościami narodowymi list, w którym poinformowała o zwołaniu na marzec zjazdu wszystkich członków Związku.

bEiWCylN

Związek Andżeliki Borys nie jest uznawany przez białoruskie władze. Od 2005 roku legalną strukturą Związku kieruje Józef Łucznik. Organizacji Łucznika nie uznają natomiast polskie władze, które udzielają wsparcia Andżelice Borys.

Przewodnicząca nieuznawanego Związku Polaków twierdzi, że jej organizacja skupia większość naszych Rodaków mieszkających na Białorusi. Andżelika Borys powiedziała Polskiemu Radiu, że nie widzi możliwości współpracy ze Związkiem Józefa Łucznika. Jej zdaniem, zalegalizowana przez białoruskie władze organizacja nie reprezentuje interesów polskiej mniejszości.

W rozmowie z Polskim Radiem Andżelika Borys poinformowała o zwołaniu na marzec zjazdu Związku Polaków na Białorusi. Według niej, zjazd ma szansę doprowadzić do zakończenia konfliktu w samym Związku i naprawy stosunków z władzami Białorusi.

bEiWCymq
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)