Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
związki
20.04.2008 17:42

Związek Sybiraków na Białorusi będzie pomagać przy Karcie Polaka

Związek Sybiraków na Białorusi będzie wspierał wszystkich, którzy złożą wniosek o wydanie Karty Polaka. Wielu naszych rodaków mieszkających na ziemi grodzieńskiej ma kłopoty z uzyskaniem potwierdzenia narodowości. Dokument zaświadczający przynależność do narodu Polskiego jest wymagany przy ubieganiu się o przyznanie przywileju ojczyźnianego.

Podziel się
Dodaj komentarz

Metryka, wpis w dokumentacji paszportowej, albo inny urzędowy druk potwierdzający narodowość wydają białoruskie archiwa. Dziennikarz z Grodna Igor Bancer uważa, że kilka miesięcy temu nie było kłopotów. Jego zdaniem, problemy pojawiły się, gdy zaczęto składać wnioski o wydanie Karty Polaka.

Potwierdza te informacje również przewodnicząca Związku Sybiraków na Grodzieńszczyźnie. Helena Jakołcewicz zapewnia, że Związek pomoże każdemu, kto będzie w stanie udowodnić swoje pochodzenie.

Każdego dnia w polskich konsulatach w Grodnie, Brześciu i Mińsku przyjmowane są wnioski o wydanie Karty Polaka. Polskie MSZ szacuje, że na Białorusi o przywilej ojczyźniany może ubiegać się nawet do 250 tysięcy osób.

Tagi: związki, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz