Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
macierewicz
24.07.2006 02:23

"Życie Warszawy"-Macierewicz-wywiad

"Życie Warszawy" publikuje wywiad z nowym wiceministrem obrony Antonim Macierewiczem, odpowiedzialnym za likwidację Wojskowych Służb Informacyjnych. Macierewicz w rozmowie z dziennikiem zapowiedział, że obecna weryfikacja w WSI nie będzie podobna do tej, jaką przeprowadzono w resorcie spraw wewnętrznych na początku lat 90. Powiedział, że weryfikacja sprzed kilkunastu lat była mistyfikacją, a obecna będzie przeprowadzona na serio. Zapewnił jednak, że praca w służbach PRL nie będzie dyskwalifikować funkcjonariuszy. Zaznaczył, że jeżeli ktoś nie dopuszczał się przestępstw, nadużyć i nieprawości, to sam fakt pracy w starych strukturach nie będzie przeszkodą.

Podziel się
Dodaj komentarz

Nowy wiceminister obrony zapowiedział również zmniejszenie liczebności wywiadu i kontrwywiadu
wojskowego. Oświadczył również, że trzeba będzie przeprowadzić dodatkowy nabór do tych służb, dzięki czemu wejdą do nich ludzie nie pracujący dotąd w WSI.
Zapytany o projekt lustracji z 1992 roku, którego był autorem Macierewicz wskazał, że nie wszedł on w życie, ponieważ był blokowany w komisji administracji i spraw wewnętrznych przez ówczesnego posła Unii Demokratycznej Jana Rokitę. Więcej o planach weryfikacji oficerów wywiadu i kontrwywiadu wojskowego przez Antoniego Macierewicza - w "Życiu Warszawy".

zw/jurczynski/ab

Tagi: macierewicz, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz