Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
życie warszawy
16.06.2006 02:58

"Życie Warszawy" - abp Ryłko zastąpi kard. Glempa?

"Życie Warszawy" dowiedziało się, że przewodniczący Papieskiej Rady do spraw Świeckich arcybiskup Stanisław Ryłko może zostać nowym metropolitą warszawskim. Według dziennika jest on najpoważniejszym kandydatem na następcę prymasa Józefa Glempa.

Podziel się
Dodaj komentarz

Watykanista włoskiego dziennika "Il Tempo" Paolo Luigi Rodari mówi "Życiu Warszawy", że informacja o planowanej nominacji arcybiskupa Ryłki na stolicę arcybiskupią w Warszawie krąży w bardzo poważnych kręgach Kurii Rzymskiej. Potwierdzają to dziennikowi watykanistka włoskiej agencji ANSA Franca Giansoldati oraz dziennikarz "Avvenire" Luigi Geninazzi. Zdaniem tego ostatniego, nominacja zostanie ogłoszona w lipcu.
"Życie Warszawy" pisze, że Stanisław Ryłko to w tej chwili drugi (po kardynale Zenonie Grocholewskim) Polak w watykańskiej hierarchii. Mieszka w Rzymie już ponad dwadzieścia lat. Od 2003 roku pełni funkcję przewodniczącego Papieskiej Rady do spraw Świeckich. Jest też organizatorem zainicjowanych przez Jana Pawła II Światowych Dni Młodzieży.
Więcej w "Życiu Warszawy".

"Życie Warszawy"/kry/krzycz

Tagi: życie warszawy, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz