Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Życie Warszawy" - Defilada bez Piłsudskiego

0
Podziel się:

"Życie Warszawy" pisze, że w tym roku na wojskowej defiladzie z okazji Dnia Niepodległości zabraknie marszałka Józefa Piłsudskiego. Janusz Zakrzeński - aktor, który na zawsze kojarzyć się będzie z rolą Piłsudskiego, odgrywaną podczas tego wydarzenia, zginął w katastrofie smoleńskiej.

Gazeta przypomina, że nieodłącznym elementem tego listopadowego widowiska było co roku odczytywanie przez marszałka historycznego tekstu odezwy do żołnierzy i warszawiaków. Wódz wsiadał potem do dorożki i Traktem Królewskim jechał z defiladą.
"Nie chcieliśmy wybierać kogoś na siłę. Tu nie chodzi o aktora, który włoży szynel i przyklei wąsy. Chodzi o osobowość. Postać. Ponieważ odszedł Janusz Zakrzeński, w tym roku postanowiliśmy zrezygnować z tego fragmentu inscenizacji i Piłsudskiego nie będzie" - mówi "Życiu Warszawy" Magdalena Łań z biura prasowego ratusza.
Urzędnicy nie wykluczają jednak, że w przyszłym roku Marszałek powróci na defiladę w nowym wcieleniu, jeśli znajdzie się ktoś, komu uda się godnie zastąpić Janusza Zakrzeńskiego.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Życie Warszawy"/kry/magos

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)