Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory
25.03.2006 03:00

"Życie Warszawy" - Kościół nie boi sie wyborów

Polski Kościół nie boi się wyborów - pisze "Życie Warszawy". Przedstawiciele Episkopatu uspokajają, że ewentualne przyspieszone wybory parlamentarne w maju nie zablokują wizyty Benedykta XVI w naszym kraju

Podziel się
Dodaj komentarz

To reakcja na wypowiedzi liderów opozycji, którzy ostrzegli, że zgłoszony przez PiS pomysł przyspieszonych wyborów na wiosnę, może spowodować odwołanie papieskiej wizyty w Polsce. Liderzy PiS twierdzą, że ewentualne skrócenie kadencji Sejmu spowodowałoby, iż do urn poszlibyśmy najpóźniej 21 maja. Tymczasem Benedykt XVI ma przylecieć do Polski cztery dni później.
W zdecydowanie uspokajającym tonie wypowiadają się też przedstawiciele Episkopatu. Ordynariusz warszawsko-praski, arcybiskup Sławoj Leszek Głódź zapewnia, że odwołanie wizyty lub jakakolwiek zmiana planów jest niemożliwa. Dodaje, że rozpatrywanie kwestii wyborów w kategoriach szkody, jaką mogłyby one przynieść pielgrzymce Benedykta XVI, to nieporozumienie. Przyznaje natomiast, że zbieżność w czasie wyborów i pielgrzymki byłaby niefortunna. Dodaje, że jazgot, który panuje po wyborach, nie wpłynie dobrze na atmosferę podniosłości, spokoju i oczekiwania, charakterystyczną dla papieskich pielgrzymek.
Biskup Tadeusz Pieronek, przewodniczący kościelnej komisji konkordatowej nie uważa, by głosowanie mogło jakkolwiek wpłynąć na tę wizytę. Podkreśla, że polityka rządzi się swoimi prawami, a Kościół musi pełnić swoją misję. Więcej na ten temat w "Życiu Warszawy"

życie warszawy/km/jędras

Tagi: wybory, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz