Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna
29.06.2006 04:34

"Życie Warszawy" - LPR chce wojny z sektami

"Życie Warszawy" pisze, że jedna ze zmian w kodeksie karnym proponowana przez LPR przewiduje uznanie psychomanipulacji za przestępstwo zagrożone karą więzienia. Dziennnik dotarł do projektu zmian autorstwa Ligi.

Podziel się
Dodaj komentarz

Projekt LPR zakłada zmiany ponad 20 artykułów kodeksu karnego i wprowadza definicję psychomanipulacji. Nowe przepisy mają najostrzej karać fanatyków religijnych nakłaniających do aktów terroru, zabójstw i samobójstw, a także satanistów, jeśli chcą doprowadzić do mordów rytualnych. Takim osobom grozi kara pozbawienia wolności nie mniejsza niż 12 lat albo dożywocie. W praktyce może to oznaczać kary za samo rozpowszechnianie ideologii lub religii, która zainspiruje sprawców przestępstw - pisze "Życie Warszawy".
Proponowana przez LPR nowelizacja kodeksu karnego rozszerza także zakres czynów traktowanych jako przestępstwa przeciwko rodzinie. Karane mają być osoby, które nakłaniają dzieci i młodzież do zerwania kontaktu z rodzicami lub opiekunami prawnymi. Posłowie Ligi zakładają też zaostrzenie odpowiedzialności za zanęcanie się nad bliskim, jeśli sprawca dopuszcza się tego z zastosowaniem â?ľprania mózgu". Ma mu grozić do 10 lat więzienia.
"Życie Warszawy" pisze, że najwięcej kontrowersji może budzić oddzielny paragraf za stosowane psychomanipulacji wobec prezydenta RP. Miałby on być zagrożony karą do trzech lat więzienia.
Projekt LPR zakazujący psychomanipulacji ma trafić do laski marszałkowskiej w połowie lipca, na najbliższym posiedzeniu Sejmu. W uzasadnieniu posłowie Ligi przekonują, że podobna ustawa jest właśnie opracowywana we włoskim i niemieckim parlamencie.

IAR/Życie Warszawy/mb/sawicka

Tagi: wojna, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz