Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

"Życie Warszawy" Dzieci dzwonią, bo nie mają z kim rozmawiać

0
Podziel się:

Relacje z rówieśnikami, rodzicami, kłopoty w szkole, dojrzewanie, z takimi problemami ponad 200 tys. dzieci zadzwoniło już pod bezpłatny numer 116 111. O telefonie zaufania fundacji Dzieci Niczyje pisze "Życie Warszawy".

Przy czterech liniach przez osiem godzin dziennie dyżurują pracownicy i wolontariusze: psychologowie, pedagodzy, pracownicy socjalni, terapeuci. Odebrali ponad 200 tys. telefonów. Gazeta wyjaśnia, że dzwonią głównie uczniowie gimnazjów - 12-, 15-latki. Co dziesiąty opowiada o problemach z rodzicami, jedna czwarta o relacjach z rówieśnikami.
"Popularność telefonu nie świadczy o tym, że naszym dzieciom jest wyjątkowo źle"- mówi Jolanta Zmarzlik, psycholog z fundacji Dzieci Niczyje. - Niektóre chcą się tylko wygadać, nie dzieje im się nic złego, ale są samotne. Nie mają z kim porozmawiać, podzielić się smutkami i radościami.
Jak czytamy w "Życiu Warszawy", nie brakuje jednak problemów poważniejszych: przemoc domowa i w szkole, bicie, wykorzystywanie seksualne. Pracownicy telefonu zaufania współpracują z policją. Kiedy sytuacja wymaga interwencji - życie lub zdrowie dziecka jest zagrożone albo ono samo prosi o pomoc - zgłaszają sprawę odpowiednim służbom. W innych przypadkach telefon jest anonimowy.
Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 12 - 20. Porady są też udzielene na stronie www.116111.pl.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/ "Życie Warszawy"/ kawo/dyd

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)