Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
policja
31.03.2007 04:27

"Życie Warszawy": Tu policja, proszę czekać

Co piąty warszawiak narzeka na opieszałość policjantów - pisze "Życie Warszawy". Coraz częściej uczestnicy wypadku czy kolizji drogowej czekają nawet kilka godzin na przyjazd funkcjonariuszy.

Podziel się
Dodaj komentarz

Pracownicy Komendy Stołecznej Policji przeprowadzili telefoniczny sondaż wśród mieszkańców proszących w ostatnim czasie policję o interwencję. Ponad tysiąc losowo wybranych osób spytano o sposób przeprowadzenia interwencji przez policjantów. Pytania dotyczyły między innymi kultury policjantów czy też akceptacji czasu oczekiwania na ich przybycie.
"Życie Warszawy" pisze, że wyniki nie pozostawiają żadnych złudzeń: w Warszawie jest za mało funkcjonariuszy, a ci, którzy są, mają za dużo papierkowej pracy. Zamiast działać w terenie, siedzą przy biurkach. Dlatego zanim znajdzie się patrol, który przyjedzie na interwencję, musi upłynąć kilka godzin. I właśnie na czas oczekiwania mieszkańcy stolicy skarżą się najczęściej. Potwierdziło to aż 18 procent ankietowanych.
Z badań wyłania się za to pozytywny obraz policjanta. Prawie sto procent pytanych stwierdziło, że stołeczni funkcjonariusze są bardzo kulturalni - czytamy w "Życiu Warszawy".

"Życie Warszawy"/ arturu/kal

Tagi: policja, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz