Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wakacje
09.06.2007 04:50

"Życie Warszawy" Wakacje w kraju

Ponad połowa Polaków deklaruje, że nie zamierza nigdzie wyjeżdżać na wakacje. Inaczej jest z bezrobotnymi - połowa z nich ma plany wakacyjne - tak wynika z najnowszego sondażu Pentora, przeprowadzonego na zlecenie "Życia Warszawy".

Podziel się
Dodaj komentarz

Ekonomista profesor Witold Orłowski nie jest zdziwiony tym, że aż co drugi bezrobotny deklaruje, że ma wakacyjne plany. Jak powiedział dziennikowi, "dane te potwierdzają fakt, że w Polsce jest rzeczywiście duża szara strefa".
Mimo że wakacyjny urlop za granicą planuje zaledwie co dziesiąty Polak, dane Instytutu Turystyki wskazują, że tylko w 2006 roku odbyliśmy ponad 3 miliony podróży typowo turystycznych - czytamy w artykule. W tym roku hitem są Tunezja, Turcja i Egipt, coraz popularniejsza staje się również Portugalia. Eksperci wskazują, że dzieje się tak ze względu na niższe ceny wycieczek do tych krajów i ceny pobytu na miejscu.
Wciąż dużą popularnością cieszą się wyjazdy do rodziny czy na działkę. Na taką formę spędzenia wolnego czasu decyduje się aż co piąty Polak - czytamy w "Życiu Warszawy".

"Życie Warszawy"/mn/dabr

Tagi: wakacje, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz