Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
życie warszawy
20.04.2008 00:16

"Życie Warszawy" Wirtualny spacer po Muzeum Powstania Warszawskiego

Od jutra będzie można zwiedzać w Internecie Muzeum Powstania Warszawskiego. "Życie Warszawy" jako pierwsze widziało wirtualną prezentację. Jak pisze dziennik, są w niej rzeczy, których nie ma w rzeczywistej placówce.

Podziel się
Dodaj komentarz

Po kliknięciu w ikonę "Wirtualna wycieczka" odzywa się głos lektora: "Witamy w Muzeum Powstania Warszawskiego - muzeum poświęconym jednej z największych bitew II wojny światowej". Tak rozpoczyna się opowieść o 63 dniach walk warszawiaków w 1944 roku - relacjonuje "Życie Warszawy". Po kilku zdaniach wstępu o budynku dawnej elektrowni tramwajowej, w którym znajduje się muzeum, lektor wprowadza gości w jego wnętrza.
Gazeta pisze, że przed ekranem komputera internauta może poczuć się, jakby oglądał muzeum od środka, wędrując po kolejnych salach. Podczas wirtualnej wycieczki widz może się zatrzymać w dowolnym miejscu muzeum, obrócić dookoła. Ikonki na eksponatach pokazują, że można je przybliżyć i obejrzeć z każdej strony.
"Życie Warszawy" podkreśla, że internetowy pokaz przewiduje również niespodzianki - scenki, których w rzeczywistym muzeum nie da się zobaczyć. Na przykład w sali poświęconej powstańczym publikacjom można obejrzeć zainscenizowaną akcję drukowania gazet. Cała podróż w sieci zajmuje ponad godzinę.
Więcej o internetowej ekspozycji muzeum Powstania Warszawskiego - w "Życiu Warszawy".

"Życie Warszawy"/iar/lm/kk

Tagi: życie warszawy, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz