Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
poznań
08.09.2007 17:14

Zyta Gilowska wystartuje w Poznaniu?

Czy Zyta Gilowska wystartuje z pierwszego miejsca listy Prawa i Sprawiedliwości w Poznaniu? Informacja o wielkopolskich przymiarkach ostatniej minister finansów pojawiła się dzisiaj w prasie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Lider wielkopolskiego PiS Filip Libicki potwierdził Radiu Merkury, że taka propozycja jest rozważana. Podkreślił, że Zyta Gilowska jest politykiem ogólnopolskiego formatu, gdyby więc tak się stało byłoby to dla Poznania i Wielkopolski dużym wyróżnieniem. Dodał, że poznaniacy cenią sobie aktywność gospodarczą, a Zyta Gilowska jest - jego zdaniem osobą - która ma podobne cechy.
Wielkopolski poseł Platformy Obywatelskiej Adam Szejnfeld ze spokojem przyjmuje wiadomość o ewentualnym starcie Zyty Gilowskiej w Poznaniu. To dowód na "krótką ławkę" kadr PiS-u, który wystawia osoby znane z telewizji - powiedział. Dodał, że Platforma spodziewała się tego. Zdaniem Adama Szejnfelda, nie utrudni to kampanii wyborczej Platformy Obywatelskiej. "W ciągu ostatnich dwóch lat Prawo i Spawiedliwość najmniej zrobiło właśnie w sprawach gosopdarczych i ekonomicznych" - powiedział.
W Wielkopolsce Platforma Obywatelska w ostatnich wyborach znacznie wyprzedziła PiS w liczbie zdobytych głosów, zwłaszcza w okręgu poznańskim. Zdaniem komentatorów - start jeszcze niedawno związanej z Platformą Zyty Gilowskiej, mógłby być próbą zmiany tej sytuacji.

Tagi: poznań, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz