Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wielkanoc
24.04.2011 12:40

100 tysięcy wiernych w Watykanie. Urbi et Orbi

Benedykt XVI wygłosił wielkanocne orędzie i udzielił błogosławieństwa Urbi et Orbi, czyli Miastu i Światu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Sergey Kozhukhov/GFDL/Wikipedia)

Benedykt XVI wygłosił wielkanocne orędzie i udzielił błogosławieństwa Urbi et Orbi, czyli Miastu i Światu.

- _ Zmartwychwstanie Chrystusa nie jest owocem spekulacji, mistycznego przeżycia: jest wydarzeniem, które niewątpliwie przerasta historię, do którego jednak dochodzi w dokładnym momencie historii i które pozostawia w niej niezatarty ślad _ - mówił Benedykt XVI w orędziu świątecznym.

Papież złożył także wiernym świąteczne życzenia w 65 językach, w tym także - bardzo krótko - po polsku.

POSŁUCHAJ ŻYCZEŃ OD BENEDYKTA XVI:

Wcześniej papież przewodniczył mszy świętej na Placu świętego Piotra w Watykanie, na którym zgromadziło się blisko 100 tysięcy osób.Zgodnie z tradycją plac przed bazyliką watykańską ozdobili tysiącami kwiatów hodowcy z Holandii.

Papież apeluje o dialog w Libii. Pociesza Japończyków

W wielkanocnym orędziu Benedykt XVI zaapelował o podjęcie dialogu w ogarniętej wojną Libii. - _ W Libii niech dyplomacja i dialog zajmą miejsce oręża i niech ułatwiony zostanie, w sytuacji aktualnego konfliktu, dostęp pomocy humanitarnej dla tych, którzy cierpią z powodu starć _.

_ - W krajach Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu niech wszyscy obywatele - a w szczególności młodzież - zabiegają o promocję wspólnego dobra i budowę społeczeństwa, w którym ubóstwo byłoby przezwyciężone, a wszelka decyzja polityczna byłaby inspirowana przez szacunek do osoby ludzkiej _ - nawoływał papież.

Benedykt XVI apelował o okazanie solidarności uchodźcom przybywającym z Afryki: _ Do tylu uchodźców i uciekinierów, którzy pochodzą z różnych krajów Afryki i zmuszeni są porzucić uczucia swoich najbliższych, niech dotrze solidarność wszystkich _.

_ - Niech ludzie dobrej woli zostaną oświeceni, aby otworzyć serca na ich przyjęcie; ażeby w sposób solidarny i zgodny można wyjść naprzeciw niecierpiącym zwłoki potrzebom tak wielu braci; do tych, którzy podejmują wielkoduszne wysiłki i dają przykładne świadectwo w tym kierunku niech dotrze nasza zachęta i uznanie _ - prosił papież.

_ - Oby mogła powrócić obywatelska koegzystencja między ludnością Wybrzeża Kości Słoniowej, gdzie bezzwłocznie należy wejść na drogę pojednania i przebaczenia, aby wyleczyć głębokie rany spowodowane niedawną przemocą _ - dodał.

Benedykt XVI podkreślił też: _ Oby znalazły pociechę i nadzieję ziemia Japonii, stojąca w obliczu dramatycznych konsekwencji niedawnego trzęsienia ziemi oraz kraje, które w ubiegłych miesiącach doświadczone zostały przez kataklizmy siejące ból i niepokój _.

_ - Niechaj niebo i ziemia radują się świadectwem tych, którzy cierpią z powodu sprzeczności czy wręcz prześladowań za własną wiarę w Pana Jezusa. Niech orędzie Jego zwycięskiego zmartwychwstania wzbudzi w nich odwagę i ufność _ - powiedział.

Papież przypomniał wiernym: _ Zmartwychwstały Chrystus idzie przed nami naprzeciw nowego nieba i ziemi nowej, gdzie nareszcie żyć będziemy wszyscy niczym jedna rodzina, dzieci tego samego Ojca. On jest z nami aż do skończenia czasów. Idźmy za Nim, na tym zranionym świecie, śpiewając alleluja. _

_ - W naszym sercu jest radość i ból, na naszej twarzy uśmiech i łzy. Taka jest nasza ziemska rzeczywistość. Ale Chrystus zmartwychwstał, żyje i idzie z nami _. _ Dlatego śpiewamy i idziemy, wierni naszemu zadaniu na tym świecie, ze wzrokiem skierowanym w Niebo _ - mówił Benedykt XVI.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/79/t138063.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/biskupi;na;swieto;polska;potrzebuje;uzdrowienia;wiara,176,0,817584.html) Biskupi na święto: Polska potrzebuje uzdrowienia wiarą Hierarchowie Kościoła mówią m.in. o tym, że wzorem tego, jak żyć wiarą, powinien być Jan Paweł II.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/61/t100669.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/abp;glodz;o;smolensku;i;podziale;narodu,157,0,817565.html) Abp Głódź o Smoleńsku i podziale narodu Katastrofa smoleńska uświadomiła wartość i cenę miłości, pamięci, ojczyzny - mówił metropolita gdański, abp Sławoj Leszek Głódź.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/243/t137971.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/niedziela;wielkanocna;swieto;pelne;tradycji,143,0,817551.html) Niedziela Wielkanocna. Święto pełne tradycji Mszą święta rezurekcyjna odprawiana o świcie, aby uczcić Zmartwychwstanie Chrystusa, to obrzęd bardzo radosny i powszechny w krajach słowiańskich.
Tagi: wielkanoc, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz