Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prąd
24.01.2010 10:24

11,5 tys. domów w Małopolsce bez prądu

11,5 tys. domów w Małopolsce nie miało w niedzielę rano prądu, ale liczba ta spada, bo od soboty energetykom udało się przywrócić zasilanie w ok. 5 tys. gospodarstw - wynika z danych Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Podziel się
Dodaj komentarz

*11,5 tys. domów w Małopolsce nie miało w niedzielę rano prądu, ale liczba ta spada, bo od soboty energetykom udało się przywrócić zasilanie w ok. 5 tys. gospodarstw - wynika z danych Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. *

Jak poinformowała w niedzielę rzeczniczka wojewody małopolskiego Joanna Sieradzka, najpoważniejsza sytuacja jest w pow. olkuskim, gdzie prądu nie ma 6,1 tys. odbiorców w gminach : Wolbrom, Olkusz, Trzyciąż i Klucze. W powiecie krakowskim energia nie dociera do ok. 4,9 tys. domów w gminach: Jerzmanowice-Przeginia, Sułoszowa, Skała i Wielka Wieś, a w powiecie miechowskim do ok. 550 domów w gminach: Miechów, Charsznica, Gołcza, Kozłów, Książ Wielki, Racławice, Słaboszów.

Energetycy, mimo silnego mrozu, usuwają awarie kolejnych linii średniego napięcia.

Według wojewody małopolskiego Stanisława Kracika oraz przedstawicieli spółki Enion, jeśli nie dojdzie do kolejnych awarii, to jest szansa, że w poniedziałek większość mieszkańców Małopolski będzie mieć prąd w domach (PAP)

wos/ mag/

Tagi: prąd, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz