Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

11 mln zł z UE dla Szczecinka na uzbrojenie strefy ekonomicznej

0
Podziel się

Prawie 11 mln zł z unijnych funduszy otrzyma miasto Szczecinek
(Zachodniopomorskie) na uzbrojenie terenów wchodzących w skład Słupskiej Specjalnej Strefy
Ekonomicznej (SSSE). W poniedziałek marszałek województwa zachodniopomorskiego Władysław Husejko i
burmistrz miasta Jerzy Hardie-Douglas podpisali w Szczecinku umowę w tej sprawie.

bEiMrLfV

Prawie 11 mln zł z unijnych funduszy otrzyma miasto Szczecinek (Zachodniopomorskie) na uzbrojenie terenów wchodzących w skład Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSSE). W poniedziałek marszałek województwa zachodniopomorskiego Władysław Husejko i burmistrz miasta Jerzy Hardie-Douglas podpisali w Szczecinku umowę w tej sprawie.

Całkowity koszt uzbrojenia terenów strefy to 21,6 mln zł. Unijne wsparcie wynosi 10,8 mln zł. Inwestycja ma być zakończona do listopada 2012 r.

Szczecinecka część SSSE zajmuje łącznie 95,5 ha gruntów, znajdujących się w kilku częściach miasta. Nie wszystkie tereny strefy są jeszcze w pełni uzbrojone. Ma się to zmienić po realizacji dofinansowanego przez UE projektu.

bEiMrLfX

Szczecinecką część SSSE utworzono w 2005 r. na 42 ha, które zagospodarowała produkująca płyty drewnopodobne spółka Kronospan Polska.

W 2007 r. strefa została powiększona o 53 ha. Dwie nieduże działki kupiły tam niedawno firma Info-Mac i spółka Emet, które 17 grudnia br. otrzymały zezwolenia na działalność w SSSE.

Info-Mac działa w branży telekomunikacyjnej i specjalizuje się w montażu komputerowych systemów nadzoru oraz instalacji systemów zasilania; Emet produkuje metalowe obudowy wykorzystywane m.in. w telekomunikacji i energetyce. (PAP)

sibi/ bos/ jra/

bEiMrLgy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)