Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

1200 narciarzy ewakuowano z Pirenejów

0
Podziel się:

Z powodu bardzo silnego wiatru od środy były uwięzione w górskim ośrodku narciarskim Panticosa - poinformowali przedstawiciele stacji narciarskiej.

1200 narciarzy ewakuowano z Pirenejów
(arriba/CC/Flickr)
bECxYeCt

Służby ratunkowe ewakuowały około 1200 osób, które z powodu bardzo silnego wiatru od środy były uwięzione w górskim ośrodku narciarskim Panticosa w hiszpańskich Pirenejach - poinformowali przedstawiciele tej stacji narciarskiej.

Przez całą noc funkcjonariusze Guardia Civil, ratownicy i personel ośrodka przewozili narciarzy najpierw małymi grupami w pojazdach gąsienicowych w bardziej dostępne, nieośnieżone miejsca, a następnie transportowali samochodami terenowymi.

_ - Nie doszło do żadnych poważniejszych incydentów, ewakuowani byli tylko zmęczeni z powodu wielogodzinnego oczekiwania _ na pomoc - poinformowała firma Aramon odpowiedzialna za infrastrukturę w tym rejonie narciarskim.

bECxYeCv

Turyści zostali zablokowani na terenie ośrodka narciarskiego w środę około godz. 15 z powodu bardzo silnego wiatru, którego prędkość dochodziła do 110 km na godzinę. Kierownictwo ośrodka zdecydowało się w takiej sytuacji wyłączyć wyciągi narciarskie.

Czytaj więcej w Money.pl
Duże lotnisko zamknięte. Po ewakuacji Ewakuacja pasażerów samolotu na lotnisku w Glasgow w Szkocji. Czworo pasażerów odniosło obrażenia, pas startowy jest nadal zamknięty.
10 tysięcy Niemców musiało uciec z domów W Poczdamie wykopano 25-kilogramową bombę lotniczą z drugiej wojny światowej.
bECxYeCW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)