Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

122 zgłoszenia napłynęły na konkurs "Drzewo Roku"

0
Podziel się

Biała (PAP) - 122 zgłoszenia wpłynęły na konkurs "Drzewo Roku", którego celem jest
promowanie szacunku do przyrody i integracja społeczności lokalnych wokół działań na rzecz
środowiska - poinformowali organizatorzy ze stowarzyszenia ekologiczno-kulturalnego Klub Gaja.

bErJrguZ

Biała (PAP) - 122 zgłoszenia wpłynęły na konkurs "Drzewo Roku", którego celem jest promowanie szacunku do przyrody i integracja społeczności lokalnych wokół działań na rzecz środowiska - poinformowali organizatorzy ze stowarzyszenia ekologiczno-kulturalnego Klub Gaja.

"Do końca lutego 2014 roku komisja konkursu, organizowanego po raz czwarty, spośród nadesłanych zgłoszeń wyłoni 16 finalistów. () W czerwcu za pośrednictwem strony www.swietodrzewa.pl, na której znajdą się zdjęcia i opisy drzew, odbędzie się otwarte głosowanie. Zwycięzcy - właściciel terenu, na którym rośnie drzewo oraz autor zgłoszenia - otrzymają pamiątkowe statuetki. Zostaną wręczone w Warszawie podczas inauguracji 12. edycji programu Święto Drzewa Klubu Gaja" - poinformowali ekolodzy.

Wśród zgłoszonych drzew najwięcej jest lip, dębów i kasztanowców. Są również tulipanowiec, iglicznia, miłorząb chiński, magnolia i drzewa owocowe. Zgłoszenia nadsyłały placówki oświatowe, organizacje społeczne, domy kultury, muzea, nadleśnictwa, urzędy miast i osoby prywatne. Najwięcej z nich pochodzi z województw: podkarpackiego, śląskiego i dolnośląskiego.

bErJrgvb

Do poprzedniej edycji zgłoszonych zostało ponad 150 obiektów. Konkurs wygrał dąb Wybickiego, który rośnie obok Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie (Pomorskie).

Klub Gaja powstał na przełomie lat 80. i 90. Zrzesza kilkuset członków. Angażował się m.in. w akcję poparcia wniosku o przyjęcie ustawy "O ochronie zwierząt". W 2009 r. Sejm dzięki działaniom Klubu Gaja do kręgowców objętych tymi przepisami dopisał ryby hodowlane. (PAP)

szf/ pz/

bErJrgvC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)