Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

12 firm nagrodzonych w programie "Inwestor w Kapitał Ludzki"

0
Podziel się:

12 przedsiębiorstw zostało nagrodzonych w tegorocznej edycji programu
"Inwestor w Kapitał Ludzki". Jego laureaci przyczyniają się do poprawy warunków pracy oraz stawiają
na rozwój pracowników.

12 przedsiębiorstw zostało nagrodzonych w tegorocznej edycji programu "Inwestor w Kapitał Ludzki". Jego laureaci przyczyniają się do poprawy warunków pracy oraz stawiają na rozwój pracowników.

Prowadzący galę prorektor Akademii Leona Koźmińskiego prof. Czesław Szmidt podkreślił, że nagrodzone firmy to pracodawcy "szczególnie stabilni, wiarygodni, rozwijający swoje przedsiębiorstwa z sukcesami". Firmy te - jak zaznaczył - "budują swój biznes, inwestując w kadry".

Szmidt wskazał, że laureaci prowadzą politykę personalną na najwyższym poziomie i charakteryzują się stabilnością zatrudnienia. Ponadto - ja mówił - działy HR w tych przedsiębiorstwach, zajmujące się m.in. rekrutacją, zwracają szczególną uwagę na motywowanie i szkolenia pracowników, a także na dobrą atmosferę pracy.

Autorem programu "Inwestor w Kapitał Ludzki" jest Fundacja Obserwatorium Zarządzania, która zajmuje się problemami przedsiębiorczości, wdrażania innowacji oraz edukacji ekonomicznej społeczeństwa i biznesu. Firmy mogą posługiwać się godłem "Inwestor w Kapitał Ludzki" przez cały rok. Wyróżnienia te są przyznawane od 12 lat.

Ekspert Projektów Badawczych w Fundacji Obserwatorium Zarządzania Magdalena Turalska zapowiedziała podczas gali, że w kolejnych edycjach programu będą również nagradzane firmy, które działają na rzecz osób powyżej 50. roku życia, wspierają młodych ludzi wchodzących na rynek pracy, a także promują programy prorodzinne w przedsiębiorstwach.

Prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego Bożena Gargas zwróciła uwagę, że wyróżnione firmy dbają o "ergonomiczne miejsca pracy", czyli takie, które minimalizują niekorzystny wpływ pracy na stan zdrowia pracownika. "Liczne badania wskazują, że stosowanie zasad ergonomii w biurze jest bezpośrednio związane z efektywnością pracy poszczególnych pracowników oraz całej organizacji. To wpływa na sytuację finansową firmy poprzez zwiększenie jakości, efektywności, wydajności pracy, zmniejszenie kosztów absencji, a tym samym kosztów działania całej firmy. To powoduje także wzrost motywacji do pracy, lojalności wobec pracodawcy, a nawet kreatywnego myślenia pracowników" - zaznaczyła Gargas.

Dodała, że "inwestycja w ergonomiczne stanowisko pracy jest dobrą lokatą kapitału, która pozwala na obniżenie liczby zachorowań związanych z pracą i zwiększenie wydajności pracowników".

Ekspert w Departamencie Dialogu Społecznego i Stosunków Pracy PKPP Lewiatan Monika Zakrzewska podkreśliła ponadto, że "pracownikowi nie wystarczy dać tylko wynagrodzenie, ale musi on dobrze się czuć w firmie".

Nagrodzone firmy to: Bank BPH, GE Capital; Hitachi Data Systems; Kanlux SA; Koleje Mazowieckie; Nokia Siemens; Nordea Bank Polska; Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System; OSTC Poland; Parker Hannifin Sales Poland; Provident Polska SA; Qubus Hotel Management; TA Hydronics. (PAP)

dol/ je/ jra/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)