Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

1400 ofiar tragicznych powodzi w Pakistanie

0
Podziel się

Za sprawą żywiołu ucierpiały trzy miliony osób. Najgorzej jest na północnym zachodzie kraju.

1400 ofiar tragicznych powodzi w Pakistanie
(PAP/EPA)
bDaqHoBN

Najtragiczniejsze w historii Pakistanu powodzie spowodowały. że ucierpiało z ich powodu trzy miliony osób - poinformował rzecznik UNICEF.

Rzecznik UNICEF Abdul Sami Malik oświadczył, że najbardziej dotkniętych skutkami powodzi wywołanych deszczami monsunowymi jest 1,3 mln ludzi na północnym zachodzie kraju.

W poniedziałek Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża informował, że w regionach najmocniej dotkniętych _ całe wsie zostały nagle zniszczone przez potoki wody _, a miliony ludzi _ straciły wszystko _.

bDaqHoBP

Strach przed epidemią w Pakistanie. Zobacz reportaż ITNNews (ang.):

fot: PAP/EPA_ _[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/powodzie;w;pakistanie,galeria,4054,0.html)Katastrofalne skutki powodzi mogą się jeszcze pogłębić, gdyż w prognozach przewidziano dalsze opady. Sytuacja, jak pisze agencja Reuters, po raz kolejny stawia na cenzurowanym efektywność działania władz pakistańskich.

Dziś przedstawiciele rządu pakistańskiego mają się spotkać z agencjami pomocowymi, by ustalić, czy apelować o natychmiastową pomoc międzynarodową.

Pomoc oferują islamskie organizacje charytatywne, z których część jest podejrzewana o powiązania z radykalnymi ugrupowaniami.

bDaqHoBV

Dotychczas ambasada amerykańska ogłosiła, że USA przekażą 10 mln dol. na pomoc humanitarną, a UE chce na ten cel wydać 30 mln dol.

Stabilność w Pakistanie leży na sercu Waszyngtonowi, który wierzy, że Islamabad może pomóc w zwalczaniu talibskiego powstania w Afganistanie.(

bDaqHoCq
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)