Notowania

wiadomości
27.06.2013 16:49

15. Letni Ogród Teatralny w Katowicach

Ponad 20 imprez: spektakle dla dorosłych i dla dzieci, koncert legendarnej grupy SBB oraz benefis Roberta Talarczyka złożą się na tegoroczną, 15. edycję Letniego Ogrodu Teatralnego (LOT) w Katowicach.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ponad 20 imprez: spektakle dla dorosłych i dla dzieci, koncert legendarnej grupy SBB oraz benefis Roberta Talarczyka złożą się na tegoroczną, 15. edycję Letniego Ogrodu Teatralnego (LOT) w Katowicach.

To zaplanowany na dwa wakacyjne miesiące cykl plenerowych przedstawień w podcieniach Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek.

"Kolejny raz robimy ogród na betonie, choć kiedy organizowaliśmy tę imprezę po raz pierwszy wielu wieszczyło, że to się nie uda" - powiedział podczas czwartkowej konferencji prasowej w Katowicach dyrektor Teatru Korez Mirosław Neinert.

W Katowicach wystąpią m.in. Artur Andrus i Grupa MoCarta, Kabaret Hrabi, a także jeden z najważniejszych zespołów w historii polskiego rocka - SBB. Zaplanowano też benefis znanego śląskiego aktora i reżysera Roberta Talarczyka pt. "Zweiundzwanzig". "Będziemy świętować szczególną okazję. Mijają 22 lata, od kiedy Robert Talarczyk nie pracuje w kopalni +Wujek+. Jego ojciec, który był tam górnikiem, mówił mu nieraz, że załatwi mu tam pracę, jak się nie będzie uczył. Robert nigdy nie podjął tam pracy" - wyjaśnił Mirosław Neinert.

Spektakle dla dzieci zaprezentują teatry z całej Polski. W ramach Letniej Grządki Teatralnej odbędzie się też premiera przygotowanej przez dzieci w ramach warsztatów muzyczno - artystycznych "Bajki o Witku, co wielkim kompozytorem został". Projekt wpisuje się w obchody Roku Witolda Lutosławskiego.

"Mamy w mieście dużo dobrej muzyki, staramy się wspierać również teatr. Pamiętam o Letnim Ogrodzie Teatralnym przez cały rok, bo w mojej kuchni stoi konewka z jego logo. Dostałem ją od organizatorów pewnie dlatego, żeby podlewać, zasilać kulturę" - żartował podczas konferencji prezydent Katowic Piotr Uszok.

Jak poinformowano, co roku we wszystkich imprezach LOT bierze udział ok. 10 tys. osób. Koszt tegorocznej edycji to ok. 400 tys. zł, jest pokrywany z budżetu miasta oraz wpływów za bilety na spektakle dla dorosłych. (PAP)

lun/ ls/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz