Notowania

wiadomości
29.11.2011 15:13

18-latek nie udzielił pomocy; jego koleżanka zamarzła w lesie

Prokuratura rejonowa w Ostródzie postawiła 18-latkowi z tego miasta zarzut nieudzielenia pomocy koleżance. Obydwoje wracali późnym wieczorem z ogniska, gdy znaleźli się na bagnach, chłopak pozostawił dziewczynę samą. Ta zmarła z wychłodzenia.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Prokuratura rejonowa w Ostródzie postawiła 18-latkowi z tego miasta zarzut nieudzielenia pomocy koleżance. Obydwoje wracali późnym wieczorem z ogniska, gdy znaleźli się na bagnach, chłopak pozostawił dziewczynę samą. Ta zmarła z wychłodzenia. *

Jak poinformował PAP we wtorek prokurator rejonowy w Ostródzie Zdzisław Łukasiak 18-latek przyznał się, że zostawił dziewczynę w lesie. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Chłopak został zatrzymany przez policję w niedzielę. Śledczy ustalili, że w piątek wieczorem wracał razem z 16-letnią koleżanką z ogniska, jakie niedaleko miejscowości Ostrowin koło Ostródy zorganizowało kilka osób. Dziewczyna po tej imprezie nie wróciła do domu i przez trzy dni poszukiwali jej policjanci, strażacy, ratownicy z psami tropiącymi oraz mieszkańcy Ostrowina.

W poniedziałek po południu policjanci dostrzegli ciało dziewczyny z helikoptera. Zwłoki znajdowały się na terenach bagiennych i trudnodostępnych. Sekcja zwłok wykazała, że dziewczyna zmarła z wychłodzenia.

Chłopak twierdzi, że gdy wracali z dziewczyną z ogniska trafili na tereny podmokłe. Szli trzymając się za ręce, wpadli dwukrotnie do bagna, ale zdołali się z nich wydostać. Za trzecim razem chłopak miał stracić koleżankę z oczu. Sam wydostał z bagna i wyruszył dalej w drogę. Rano dopiero dotarł do najbliższej wioski, tam poprosił napotkanego mężczyznę o szklankę wody, a potem zatrzymał przejeżdżający samochód i wrócił do domu do Ostródy. Nikomu nie powiedział o pozostawionej w lesie koleżance. (PAP)

ali/ bos/ mag/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz