Notowania

włochy
15.03.2010 10:24

19 mafiosów trafiło do aresztu

To ludzie z bliskiego otoczenia poszukiwanego szefa cosa nostra Matteo Messiny Denaro..

Podziel się
Dodaj komentarz
(dottorpeni/CC/Flickr)

*To ludzie z otoczenia szefa cosa nostra. Matteo Messina Denaro jest numerem jeden na policyjnej liście najgroźniejszych ukrywających się przestępców, *

Informując o kolejnej operacji, przeprowadzonej na wniosek prokuratury do walki z mafią, włoskie media podkreślają, że zacieśnia się krąg wokół Denaro. To on przejął władzę w cosa nostra po tym, jak jej poprzedni szefowie zostali w ostatnich latach aresztowani.

_ - Ziemia pali mu się pod nogami _ - mówią cytowani przez media śledczy.

W operacji uczestniczyło ponad 200 policjantów. Zatrzymań dokonano między innymi w Castelvetrano koło Trapani, rodzinnej miejscowości Denaro.

W ramach akcji policjanci przeprowadzili także 40 rewizji w różnych miastach od Palermo po Mediolan, Turyn i Sienę - wszędzie tam, gdzie obecna jest sycylijska mafia.

Znaleziono grypsy, przy pomocy których boss bossów kontaktował się ze swymi współpracownikami.

Wszyscy aresztowani są oskarżeni o przynależność do organizacji przestępczej o charakterze mafijnym, wymuszanie haraczu, nielegalny przerzut pieniędzy. Ich główną działalnością było utrzymywanie kontaktu ukrywającego się od 14 lat bossa z innymi członkami kierownictwa Cosa Nostra. Prokuratura ma nadzieję, że następna operacja zakończy się schwytaniem samego Denaro.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Włosko-amerykańska operacja przeciwko mafii ]( http://news.money.pl/artykul/wlosko-amerykanska;operacja;przeciwko;mafii,249,0,597753.html )
* [ Zabrano 4 tysiące obrazów włoskiego mafiosa ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zabrano;4;tysiace;obrazow;wloskiego;mafiosa,175,0,593839.html )
* [ Włoskie mafie piorą rocznie ponad 100 mld euro ]( http://manager.money.pl/styl/ciekawostki/artykul/wloskie;mafie;piora;rocznie;ponad;100;mld;euro,153,0,592793.html )
Tagi: włochy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz