Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

207 mln zł z UE dla dwóch projektów z zakresu ochrony środowiska

0
Podziel się

207 mln zł z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko otrzymają
Urząd Morski w Słupsku (Pomorskie) i spółka "Płonia" z Barlinka (Zachodniopomorskie) na
zabezpieczenie brzegu morskiego oraz budowę sieci kanalizacyjnej.

bEhXtHkR

*207 mln zł z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko otrzymają Urząd Morski w Słupsku (Pomorskie) i spółka "Płonia" z Barlinka (Zachodniopomorskie) na zabezpieczenie brzegu morskiego oraz budowę sieci kanalizacyjnej. *

Wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski podpisał w piątek w Koszalinie (Zachodniopomorskie) umowy o dofinansowanie obu inwestycji z unijnych funduszy.

Urząd Morski w Słupsku dostanie dofinansowanie w wysokości 174 mln zł na modernizację i budowę systemu ochrony ponad 8 km brzegu morskiego w Darłowie (Zachodniopomorskie). Projekt zakłada m.in. remont systemu 53 drewnianych ostróg brzegowych, modernizację ciągu falochronów wyspowych oraz dobudowanie kolejnego odcinka wału przeciwsztormowego na mierzei jeziora Kopań. Inwestycja ma być realizowana w latach 2011 - 2012. Wartość całego przedsięwzięcia oszacowano na 205 mln zł.

bEhXtHkT

"Projekt +Ochrona brzegów morskich na wschód od portu w Darłowie+ jest największą tego typu inwestycją w Polsce, i bez wsparcia środków unijnych nie mogłaby być zrealizowana" - powiedział PAP Gawłowski.

Dodał, że po zakończeniu prac zredukowane zostaną straty ekonomiczne spowodowane niszczącym działaniem sztormu. "Każdego roku wydawane są ogromne pieniądze na naprawy po sztormach, teraz to nie będzie potrzebne" - powiedział wiceminister. Jego zdaniem, Darłowo zyska również na atrakcyjności turystycznej, ponieważ poszerzą się plaże w okolicach.

Spółka Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Kanalizacyjne "Płonia" otrzyma 32,9 mln zł na uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w mieście i gminie Barlinek. Projekt spółki będzie realizowany w latach 2010 - 2012. Wartość inwestycji wynosi 70 mln zł. W ramach prac przebudowana będzie oczyszczalnia ścieków w Barlinku, wybudowane zostanie również ponad 19 km sanitarnej sieci kanalizacyjnej i 7 km sieci wodociągowej na terenie miasta Barlinek i kilku ościennych miejscowości.(PAP)

szt/ mki/ jbr/

bEhXtHlu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)