Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

21 listopada papież spotka się z przywódcą Wspólnoty Anglikańskiej

0
Podziel się

21 listopada Benedykt XVI przyjmie w Watykanie przywódcę Wspólnoty
Anglikańskiej arcybiskupa Canterbury Rowana Williamsa - podała w piątek Ansa, powołując się na
źródła watykańskie, które potwierdziły wcześniejsze doniesienia prasowe o tej audiencji.

bEhHQlDp

21 listopada Benedykt XVI przyjmie w Watykanie przywódcę Wspólnoty Anglikańskiej arcybiskupa Canterbury Rowana Williamsa - podała w piątek Ansa, powołując się na źródła watykańskie, które potwierdziły wcześniejsze doniesienia prasowe o tej audiencji.

Będzie to pierwsze spotkanie papieża z abpem Williamsem po tym, gdy Stolica Apostolska zapowiedziała ogłoszenie konstytucji apostolskiej, na mocy której do Kościoła katolickiego będą mogły przyłączyć się całe wspólnoty anglikańskie - biskupów, kapłanów i wiernych - wyrażające takie pragnienie.

Decyzja ta spotkała się z różnymi ocenami, wśród których nie brakowało także słów krytyki pod adresem Watykanu za ponowne otwarcie drzwi przed tradycjonalistami po gestach zaproszenia dla lefebrystów.

bEhHQlDr

Nie wyklucza się, że przygotowywany obecnie dokument watykański w sprawie powrotu około 500 tysięcy anglikanów będzie tematem rozmowy Benedykta XVI z arcybiskupem Canterbury.

"Il Giornale" ujawniło niedawno, że papież nie jest zadowolony z zawartości niegotowej jeszcze konstytucji apostolskiej. Według tych nieoficjalnych doniesień, dalszych analiz i dyskusji wymaga najdelikatniejsza kwestia katolickich święceń dla żonatych księży anglikańskich.

Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ mc/

bEhHQlDS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)