Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

22. Finał WOŚP: Rozpoczął się koncert przed PKiN

0
Podziel się

W Warszawie przez Pałacem Kultury i Nauki rozpoczął się koncert
organizowany w ramach 22. Finału WOŚP. Impreza potrwa do godz. 22, zagra kilkanaście zespołów. O
godz. 20, jak co roku, odbędzie pokaz fajerwerków "światełko do nieba".

bCZBsNUB

W Warszawie przez Pałacem Kultury i Nauki rozpoczął się koncert organizowany w ramach 22. Finału WOŚP. Impreza potrwa do godz. 22, zagra kilkanaście zespołów. O godz. 20, jak co roku, odbędzie pokaz fajerwerków "światełko do nieba".

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra pod hasłem "Na ratunek" - zbiera pieniądze na wyposażenie dziecięcych oddziałów medycyny ratunkowej oraz oddziałów geriatrycznych.

Do godz. 13.30 WOŚP zebrała już ponad 4,2 mln zł.

bCZBsNUD

Koncert przed PKiN rozpoczął występ Orkiestry Reprezentacyjnej Policji. Do wieczora zagrają m.in.: Audiofeels, Farben Lehre, Kamil Bednarek, Gooral i Mazowsze, These Reigning Days, Hunter, Oddział Zamknięty oraz Piersi. Godzina przed "światełkiem do nieba" to tradycyjnie już godzina Jurka Owsiaka, który zjawi się na scenie.

Koncert transmitowany będzie w internecie, na stronie www.Owsiaknet.pl.

Ok. godz. 13.30 wystartował bieg "Policz się z cukrzycą". Bieg organizowany jest w dniu Finału już po raz ósmy, aby promować zdrowy tryb życia, a także zwracać uwagę na tę chorobę. WOŚP, w ramach programu "Policz się z cukrzycą", dąży do tego, by firmy produkujące żywność drukowały na etykietach potrzebne cukrzykom informacje o wymiennikach węglowodanowych i białkowo-tłuszczowych. Wielu producentów włączyło się już w tę akcję.

W czasie 8. edycji warszawskiej odsłony biegu "Policz się z cukrzycą" po raz pierwszy wprowadzona została opłata startowa w wysokości 20 zł. Dzięki zebranym w ten sposób środkom fundacja planuje kupić osobiste pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

bCZBsNUJ

Biegi "Policz się z cukrzycą" zaplanowano także w innych miastach, m.in. Ciechanowie, Częstochowie, Fromborku, Gdyni, Gorzowie Wlkp., Kraśniku, Kostrzynie, Łodzi, Opolu, Przemyślu, Szczecinie.

W 22. Finale WOŚP bierze udział ok. 120 tys. wolontariuszy. Jednak wrzucanie datków do puszek to nie jedyna forma wspierania fundacji. W zbiórkę włączyć się można również przez internet: m.in. przelewami, sms-ami, przy pomocy karty kredytowej lub debetowej, przez serwisy społecznościowe. Wszystkie sposoby opisane są na stronie www.wosp.org.pl/final/wesprzyj.

Można wziąć udział również w jednej z blisko 16,5 tys. aukcji internetowych (www.aukcje.wosp.org.pl).

Najwyższą cenę osiągała po godz. 13 loża VIP na Stadionie Narodowym. Było to ponad 30 tys. zł, a do końca aukcji pozostało jeszcze 16 dni. Nabywca będzie mógł korzystać z ośmioosobowej loży przez cały 2014 r., siedem dni w tygodniu, przez całą dobę, otrzyma bilety na kilkanaście imprez zaplanowanych na stadionie w tym roku, będzie miał również zapewniony catering VIP podczas biletowanych wydarzeń.

bCZBsNUK

Wiele atrakcji przygotowało wojsko, wylicytować można np. udział w akcji ratunkowej na Bałtyku i manewrach Marynarki Wojennej, lot ze spadochronem, dni z życia komandosów i pilotów F-16 oraz flagę, która powiewa nad bazą Ghazni.

Jak co roku do wylicytowania są przedmioty od polityków, artystów i sportowców.

Polska Agencja Prasowa przekazała na aukcję zdjęcie z podpisami m.in. Dalajlamy XIV, b. prezydenta Lecha Wałęsy oraz amerykańskiej aktorki Sharon Stone, zrobione przez fotoreportera PAP podczas szczytu noblistów, który odbył się w ubiegłym roku w Warszawie.

Dzięki internetowym aukcjom do godz. 13 zebrano już ponad 1,3 mln zł.

bCZBsNUL

Z okazji Finału WOŚP wolontariusze mogą za darmo jeździć pociągami Kolei Mazowieckich. Muszą tylko mieć przy sobie imienny identyfikator ze zdjęciem.

W tym roku na dzień Finału wyszukiwarka google zmieniła swoje logo. Finałowy doodle - czyli specjalna wersja logo przygotowywana z okazji świąt, rocznic itp. - został wybrany w drodze konkursu zorganizowanego wśród uczniów, których zadaniem było zilustrowanie hasła "Mój sposób na pomaganie innym". W konkursie wzięło udział 25 tys. dzieci z całej Polski, zwyciężył Jakub Stanek z gimnazjum w Kielcach. (PAP)

akw/ jra/

bCZBsNVe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)