Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
górnictwo w polsce
12.03.2012 12:59

26-letni górnik zginął w kopalni "Murcki-Staszic"

26-letni górnik zginął w kopalni Murcki-Staszic.

Podziel się
Dodaj komentarz
(threedots/CC/Flickr)

26-letni górnik zginął w kopalni Murcki-Staszic. Jego koleg został niegroźnie ranny - poinformował Katowicki Holding Węglowy, do którego należy ta kopalnia.

Wojciech Jaros z KHW poinformował, że do wypadku doszło około godz. 10.30 900 m pod powierzchnią ziemi w dawnej kopalni _ Staszic _.

_ Na dwóch pracowników montujących przenośnik w upadowej - czyli nachylonym chodniku - zsunęła się przewożona podwieszaną kolejką spalinową sekcja obudowy zmechanizowanej. Jeden z nich został najprawdopodobniej uderzony przemieszczającym się elementem _ - podał Jaros.

Sprowadzony na miejsce lekarz stwierdził zgon. Pracownik miał 26 lat, jako górnik pracował od czterech lat. Był kawalerem. Drugi górnik doznał lekkich obrażeń prawej nogi.

Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada komisja powołana przez Okręgowy Urząd Górniczy w Katowicach.

26-letni górnik jest szóstą tegoroczną ofiarą śmiertelną w polskim górnictwie, a czwartą w kopalniach węgla kamiennego. W piątek w szpitalu zmarł górnik, ciężko ranny podczas wstrząsu w kopalni _ Marcel _ w Radlinie. Poprzednie dwa wypadki w kopalniach węgla kamiennego miały miejsce pod koniec stycznia i na początku lutego w kopalniach _ Borynia-Zofiówka _ w Jastrzębiu Zdroju i _ Mysłowice-Wesoła _ w Mysłowicach.

Czytaj więcej o sytuacji w kopalniach [

]( http://www.money.pl/gielda/swiat/usa_sp/ )

Tagi: górnictwo w polsce, kopalnia, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz