Notowania

pożar
05.11.2007 08:40

29 więźniów zginęło w pożarze argentyńskiego więzienia

Co najmniej 29 więźniów zginęło w pożarze wznieconym podczas próby ucieczki w zakładzie karnym w północnej Argentynie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

*Co najmniej 29 więźniów zginęło w pożarze wznieconym podczas próby ucieczki w zakładzie karnym w północnej Argentynie. *

Wiele zgonów było spowodowanych przez uduszenie - powiedział telewizji C5N minister sprawiedliwości prowincji Santiago del Estero, Ricardo Daives.

Lokalne media poinformowały, że rannych zostało kilku strażników w zakładzie, w którym przebywa ok. 460 więźniów.

Ogień pojawił się w niedzielę wieczorem w więzieniu o zaostrzonym rygorze. Zdaniem władz, więźniowie podpalili materace oraz inny sprzęt, usiłując odwrócić uwagę strażników i pomóc swoim kompanom w ucieczce. Następnie w zakładzie wybuchły zamieszki.

Władze więzienne podały, że udało się przywrócić kontrolę i nie dopuścić, by więźniowie zbiegli. Do zakładu wkroczyły oddziały uzbrojonych policjantów.

Wychodząca w Buenos Aires gazeta "Clarin" napisała na swej stronie internetowej, że policjanci użyli gazu łzawiącego i gumowych kul wobec zgromadzonych przed budynkiem ok. 200 krewnych więźniów. Członkowie rodzin, którzy domagali się informacji o swoich bliskich, zostali odgrodzeni żelazną barykadą wzniesioną przez funkcjonariuszy.

Tagi: pożar, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz