Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

2 mln euro łapówek dla lekarskiej mafii z Włoch

0
Podziel się

Śledztwem objęto 30 osób. 13 lekarzy ma zakaz wykonywania zawodu.

2 mln euro łapówek dla lekarskiej mafii z Włoch
(daniel_philpott/CC/Flickr)
bEiUojrF

Sześć osób umieszczono w piątek we Włoszech w areszcie domowym w rezultacie dochodzenia w sprawie korupcyjnych powiązań między lekarzami a międzynarodowymi koncernami farmaceutycznymi. Śledztwem objęto 30 osób, a 13 lekarzy ma zakaz wykonywania zawodu.

Według prokuratury we Florencji, lekarze w zamian za nielegalne dochody od koncernów, szacowane na 2 miliony euro, przepisywali produkowane przez nie lekarstwa setkom pacjentów, cierpiącym przede wszystkim na schorzenia dermatologiczne i choroby weneryczne.

Śledczy twierdzą, że na czele organizacji przestępczej skorumpowanych lekarzy i menedżerów firm farmaceutycznych stał znany profesor dermatologii z uniwersytetu we Florencji, zajmujący ważne stanowiska na uczelniach i w placówkach służby zdrowia. Jest on między innymi prezesem włoskiego stowarzyszenia dermatologii.

bEiUojrH

Areszt domowy zastosowano m.in. wobec profesora, jego najbliższej współpracownicy, a także przedstawicieli koncernów, wśród których jest organizator kongresów naukowych i innych imprez dla lekarzy.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/184/t75704.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/mafia;pizza;i;skutery;czyli;minister;kontra;apple,35,0,683299.html) Mafia, pizza i skutery, czyli minister kontra Apple

W wyniku dochodzenia pod kryptonimem _ Derma: ubity interes _ karabinierzy dokonali zatrzymań i kilkudziesięciu rewizji w kilku regionach kraju, od Piemontu i Lombardii po Umbrię i Lacjum.

Włoska agencja ANSA podała, że w proceder przekupywania przedstawicieli służby zdrowia zamieszani są reprezentanci takich firm farmaceutycznych, jak Abbott, Jansseen Cilag, Wyeth Lederle, Schering Plough, Novartis, Morgan Pharma i Almirall.

bEiUojrN
bEiUojsi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)