Notowania

kopalnia
14.05.2013 10:59

30 górników uwięzionych w kopalni złota i miedzi

Trwa akcja ratunkowa, jednak los uwięzionych górników jest wciąż nieznany

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Dotychczas nie udało się nawiązać kontaktu z uwięzionymi. Do wypadku doszło w godzinach rannych w kopalni Gransberg, w Indonezji.

Trwa akcja ratunkowa, jednak los uwięzionych górników jest wciąż nieznany - oświadczył rzecznik policji. PT Freeport Indonesia - zarządzająca kopalnią filia amerykańskiego właściciela, firmy Freeport-McMoRan Copper & Gold Inc. - w pisemnym oświadczeniu potwierdziła, że doszło do zawalenia się chodnika.

W komunikacie nie podano, ilu dokładnie górników znajdowało się pod ziemią w chwili wypadku. Kopalnia Gransberg zatrudnia około. 10 tys. osób. W 2011 roku doszło tam do czteromiesięcznego strajku.

Akcja protestacyjna zakończyła się, gdy właściciel zgodził się m.in. na 37-procentową podwyżkę wynagrodzeń. Położona na wschodzie Indonezji prowincja Papua ma jedne z najbogatszych na świecie złóż złota i miedzi.

Czytaj więcej w Money.pl
Wielki wybuch gazu zabił 27 górników Z 81 ocalałych górników, sześciu odniosło poważne obrażenia, natomiast dziewięciu doznało drobnych urazów.
Górnictwo pod lupą. Na kontrole idą miliony - _ Mamy dzisiaj wiedzę książkową, na doświadczeniach raczej nikt się nie skupiał _ - przyznają specjaliści. I zapowiadają zmiany.
Górnicy mogą odetchnąć. Piechociński... Należy zrobić wszystko, by zakłady górnicze były produktywne - wskazał w Katowicach wicepremier i szef resortu gospodarki Janusz Piechociński.
Tagi: kopalnia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz